این قالب دارای مزایای زیر است:

۱٫ارزان قیمت:

یکی از مهمترین مزیت های قالب های بتنی پلاستیکی نسبت به قالب های فلزی این است که قیمت آنها بسیار پایین است و به جای پرداخت کرایه و اجاره قالب می توانید تعداد زیادی از آنها را خریداری کنید. بنابراین می توانید به راحتی تعداد زیادی از آنها را بخرید و از آنها در پروژه های مختلف برای اجرای بتن سخت استفاده کنید. دوام این قالب ها با قالب های فلزی یکسان نیست اما از نظر اقتصادی هزینه های زیادی برای پروژه ما ندارند.
۲٫سبک وزن:

از ایده آل ترین مزیت قالب بتن پلاستیکی، سبک وزن بودن آن ها است. حتی می توانید به راحتی بزرگترین قطعه پلاستیک را به چند طبقه منتقل کنید و آن را به قسمت های مختلف حمل کنید. تحقیقات ما نشان می دهد که قالب های پلاستیکی حدود ۵ تا ۱۰ کیلوگرم وزن دارند و کاربرد آنها را در پروژه های بزرگ جهت اجرای بتن سخت ساده می کنند. اگرچه استحکام این قالب ها بسیار کمتر از قالبهای فلزی است، اما برای برخی پروژه ها گزینه بهتری است.
۳٫سرعت بالا در حال اجرا:

نکته جالب در مورد قالب های پلاستیکی این است که آنها در اندازه های مختلفی موجود هستند و دارای طراحی های جالبی نیز هستند. بنابراین برای اجرای بتن رنگی هر قسمت از پروژه می توانیم به راحتی قالب های پلاستیکی را در کنار هم قرار داده و آن ها را به مکان اجرای بتن منتقل کنیم. وزن قالب های پلاستیکی کم است و در نتیجه استفاده راحتی دارد. به همین دلیل برای پروژه هایی که باید سریع اجرا شوند، قالب بتنی پلاستیکی جهت اجرای بتن رنگی گزینه بهتری نسبت به قالب بتنی فلزی است.