در ابتدا باید سطح را کاملا از چربی و آلودگی ها پاک کرد. پروفیل باید داخل دستگاه پولیش قرار داده شود و توسط اسپری، مایع وکس روی سطح آن پاشیده شود. مایع وکس به دلیل این که شامل دانه های ریز زبر است، هنگامی که با فرچه های کتانی دستگاه برخورد می کند، مانند سمباده می تواند سطح کار را به خوبی صیقل دهد. در پایان این عملیات شما شاهد سطحی به صورت کریستالی خواهید بود که ویژگی انعکاس بالا نیز در آن ایجاد شده است.
قطعات دستگاه پولیش

در این دستگاه ها باید قطعه ها و تجهیزات خاصی وجود داشته باشند تا بتوان کار پولیش را به خوبی و با کیفیت انجام داد:
  1. شفت پرداخت کننده: هر دستگاه دو شفت به طول های ۱ متر با قطر ۸ سانتی متر دارد که چرخش آن ها توسط موتور هایی با قدرت ۳۰ کیلو وات انجام می شود.
  2. میز ثابت: دو میز ثابت در طول های ۸ متر با عرض ۱٫۱۰ سانتی متر باید در دستگاه ها وجود داشته باشد.
  3. داکت: گرد و خاک سیستم هنگام انجام کار باید جمع آوری شود که این اقدام به عهده داکت است. دو داکت با ویژگی مکندگی بین فرچه و پروفیل قرار می گیرد و جایگاه آن ها توسط شما به سادگی قابلیت تنظیم دارند.
  4. میز مخصوص تعویض برس: فرچه ها را می توانید به سادگی و به سرعت روی این میز تعویض کنید.
  5. پرس مونتاژ برس: از این قطعه می توانید جهت نصب فرچه ها روی شفت کمک بگیرید.

دلیل انجام عملیات پولیش پروفیل

دلیل اصلی از انجام این کار، رسیدن به سطح صاف، یک دست و براق برای فروش پروفیل آلومینیوم است.
دلیل دیگری که برای انجام پولیشینگ وجود دارد، آماده سازی سطح پروفیل برای فرایند های آنودایزینگ و انجام عملیات رنگ پودری الکترواستاتیک آلومینیوم است. تفاوت این دو عملیات نیز در نوع فرچه مورد استفاده است که در عملیات آنودایزینگ باید از فرچه های نرم تری استفاده شود اما برای آماده سازی سطح جهت اجرای رنگ پودری کوره ای باید فرچه های زبر تری را مورد استفاده قرار داد زیرا باید میزان چسبندگی رنگ به سطح بیشتر شود.