برندینگ چیست

شاید شده که تا الان به واژه برندینگ برخورد کرده باشید. متاسفانه خیلی از افراد تعریف دقیقی از برندینگ نمی دانند و گمان می کنند برند یک لوگو است، در صورتی که اینطور نیست. نه تنها لوگو نیست بلکه نام تجاری شرکت یا بیزینس شما هم نیست. ولی بهر حال این موارد می توانند روی برند شما تاثیراتی بگذارند. برندینگ در دیجیتال مارکتینگ اهمیت فراوانی دارد. حال می خواهیم بدانیم که برندینگ به چه معناست.برای توضیح برندینگ بهتر است با یک مثال آن را توضیح دهیم. برای مثال شما به عنوان صاحب شغل به مشتریان خود محصولات و خدماتتان را ارائه می‌دهید. مشتریان و کاربران هم با استفاده از راه های گوناگون مثل وبسایت شما، با شنا در ارتباط می شوند و از محصولاتتان خریداری می کنند. حتی مشتریان شما می توانند با پشتیبانی سایتتان با شما در ارتباط باشند. خلاصه بعد از تمام این مراحل یک تصویر کلی از شما و ویژگی های شما و محصولاتتان در ذهن مشتری شکل گرفته و ثبت می شود. این تصویر دقیقا همان برند است که حالتی انتزاعی دارد. هر تعامل و ویژگی از برند شما می تواند تصویری خاص را در ذهن بیننده به وجود آورد و جزئی از ویژگی های برند شما شوند. این ویژگی ها می توانند زیبایی بسته بندی و غیره باشند. از طرفی دیگر باید در نظر داشته باشید که ممکن است خدمات ضعیف هم شامل حال این موضوع باشد. یعنی خدمات و محصولات ضعیف هم به همان اندازه می توانند تصویری از برند در ذهن مشتریان به وجود آورند.

هر تعامل دارای یک پیام می باشد

محصولات شما حامل پیام هایی هستند که می توانند به راحتی در ذهن کاربران حک شوند. برای مثال: محصولات شما می تواند تداعی کننده این باشد که شما شرکتی خلاق و نوین هستید و یا همانطور که گفته شده بسته بندی های جذاب شما در ذهن کاربران شما حک می شوند و این را به مشتری القا می کند که شما با ذوق و سلیقه هستید. اما بهر حال ممکن است نقطه ضعف هایی هم دیده شود مثلا جوابگویی و رسیدگی بد پشتیبانی. همه اینها با هم جزء ویژگی های شما محسوب می شوند که نمی توانید هیچ یک از آن ها را نادیده بگیرید. تصویر کلی که کاربران و مشتریان از این ویژگی های شما در ذهن به دست می آورند همان چیزی است که ما به آن می گوییم، برند! در واقع برند مجموعه ای از پیام هایی استکه شما در ذهن کاربران خود شکل می دهید.

اهمیت برندینگ

با این تعاریف می توان نتیجه گرفت که همه مشاغل که در یک زمینه مشترک در حال فعالیت هستند، دارای وجه تمایزی هستند که این وجه تمایز در واقع همان برندشان می باشد. بدون برند در موفقیت مشاغل و کسب و کار ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. حال می خواهیم به چند نمونه از اهمیت برندینگ در مشاغل اشاره کرده و برایتان توضیح دهیم.شناخته تر شدن با استفاده از برند

شما با هر نامی که در بازار کار به عموم شناخته شوید، در واقع این نام قسمتی از برند شما می شود. خواه منفی باشد خواه مثبت. از مهم ترین اهمیتی که دارا می باشد، این است که شما اگر به خوبی بتوانید روی برند خود کار کنید، برند شما به شکل حرفه ای و مثبت می تواند در ذهن کاربران و مشتریان شما ثبت شود و این گونه در بازار کار شناخته تر خواهید شد.در بالا به شما گفتیم که برند در واقع نماد و چیزی شبیه لوگو نیست. ولی لوگوی شما کسب و کار شما می تواند قسمتی از برند شما را تشکیل دهد. بنابراین در انتخاب لوگو یتان نباید کوتاهی کنید و برای انتخاب آن وقت و سلیقه به خرج دهید. لوگو صورت شما و کسب و کارتان می باشد. یک لوگوی خوب در عین سادگی و زیبایی باید ویژگی های خاص کار شما را انتقال داده و به راحتی در ذهن مشتریان و کاربران قرار بگیرد. خلاقیت، سادگی و زیبایی اصل لوگو سازی می باشد.

افزایش سرمایه در بازار با استفاده از برند

همیشه مشتریان و کاربران به دنبال برندی خواهند رفت که شناخته تر و مطمعن تر باشند. اگر شما در هنگام برندینگ دارای عملکردی خوب باشید می توانید تصویری خوب از خود در ذهن کاربران به جای بگذارید. و درنتیجه این گونه نه تنها شناخته تر نمی شوید بلکه اعتماد مشتریان به شما بالا تر رفته و به شما و محصولاتتان وفادار خواهند شد، بلکه با افزایش مشتری سرمایه شما در بازار کار بیشتر می شود.

کسب رضایت مشتریان و کارمندان با برند خوب

شاید با تمام این توضیحات حالا دیگر می دانید که ارتباط با یک برند حرفه ای چقدر روی مشتریان تاثیر می گذارد و رضایت آن را بالا می برد. حرفه ای بودن برند شما می تواند روی کارمندان خودتان هم تاثیر مثبتی بگذارد. کارمندان زمانی که برای برندی حرفه ای و شناخته شده کار می کنند، احساس رضایت کرده و با افتخار کارهای خود را انجام خواهند داد. که این خود تاثیر بسزایی در رابطه برقرار کردن با مشریان می تواند داشته باشد. علاوه بر این کارمندانتان یک احساس تعلق و مسئولیت در قبال برند شما پیدا خواهند کرد که باز می تواند نقش موثری در کیفیت کار آن ها و تعاملات خود با مشتریان داشته باشد.در نهایت سعی داشتیم تا تصویر واضح تری از نمای انتزاعی برندینک به شما نشان دهیم. و حالا دیگر می دانیم که برندینگ چه تاثیراتی می تواند در موفقیت کسب و کاری شما داشته باشد. البته مبحث برندینگ به همینجا نمی تواند ختم شود چرا که مبحتی بسیار مهم و گسترده می باشد.شرکت دیجیتال مارکتینگ با داشتن سابقه ای درخشان در زمینه برندینگ می تواند تصویری حرفه ای و قوی از کسب و کار شما در ذهن مشتریان و کاربران به جای بگذارد. این کار با استفاده از استراتژی های درست دیجیتال مارکتینگ امکان پذیر می باشد و با خلاقیت و تلاش زیاد سعی می شود تا برند شما به بهترین نحو به کاربران معرفی شود و بیشتر شناخته گردد.با رادمان شعبه اینترنتی کسب و کار خود را راه اندازی کنید.