ست اداری تجلی بخش هویت و اعتبار سازمانی یک شرکت است . می توان به جرات گفت که طراحی ست اداری زیبا و ایده آل به وضوح برند و هویت شرکت را نمایان خواهد کرد . ست اداری شامل سربرگ ، پاکت نامه ، کاغذ یادداشت ، کارت ویزیت و … است و در واقع مجموعه ای از کاغذهایی است که در امور اداری و یا مکاتبات یک سازمان جهت فعالیت های رسمی یا غیر رسمی و یا تبلیغاتی استفاده می شود .در طراحی کاتالوگ اغلب مواردی مانند عنوان ، آرم شرکت و اطلاعات تماس استفاده می شود . در مجموعه ای که ست اداری نامیده می شود تمامی اقلام مانند سربرگ ، کارت ویزیت ، طراحی فاکتور ، لیبلCD نیز باید تمامی موارد گفته شده را شامل شوند .برای
چاپ کاتالوگ ، بهره گیری از طراحی استاندارد و خلاقانه شامل استفاده از رنگ مناسب سازمان یا شرکت ، لوگو یا آرم ، فونت مناسب و توضیحات منحصربفرد و البته خلاق ضروری است . در این صورت طراحی ست اداری توسط تیم حرفه ای افراگرافیک است که اعتبار و برند شما را منحصربفرد و با طرح دلخواهتان ترسیم خواهد کرد .
ست اداری شامل :

سربرگ : در قطع A4سایز 29.7×21 سانتیمتر و در قطع A5سایز 14.8×21 سانتیمتر

نام، لوگو، آدرس پستی و شماره تلفن و فکس و آدرس الکترونیکی شرکت و همچنین شماره و تاریخ پیوست در سربرگ عناوینی ضروری هستند و به طور استاندارد باید در همه سربرگ ها رعایت شود.کارت ویزیت : کارتی در ابعاد استاندارد 6×9 یا 4.8×8.5 سانتیمتر . با جنس های مختلفی از کاغذ و مقوا با گرماژ ،روکش، آیتم های اضافه و گوناگون دیگری شامل : یووی موضعی، طلاکوب، نقره کوب و ...

پاکت نامه : ابعاد پاکت نامه به طور معمول متناسب با ابعاد سربرگ A4 تعیین می شود. پاکت A4 . برای طراحی و چاپ سربرگ و پاکت از سایزهای متعارف و استاندارد استفاده می شود ولی در مواردی خاص از سایزهای غیر متعارف نیز استفاده می شود.

در طراحی ست اداری بهتر است از طرح هایی شبیه به هم و متناسب استفاده گرد د، که بیان کننده نظم و سیستم مدیریتی منظم موجود در آن سازمان، شرکت یا برند باش د.استفاده از لوگو ، رنگ سازمانی و اطلاعات تخصصی و تماسی از مواردی است که در ست اداری استفاده می شود.فراموش نکنید که ست اداری شامل اقلام زیر مجموعه آن در معرض دید بسیاری افراد و مشتریان قرار خواهد گرفت . بنابراین طراحی ست اداری حرفه ای برای ماندگار کردن برند شما در ذهن افراد بسیار تاثیرگذار است و مسیر دستیابی به اهدافتان را هموارتر خواهد کرد .