سیلندر صندلی را اندازه بگیرید. روکش پلاستیکی را که سیلندر فلزی و قابل بسط را پوشش داده پایین بکشید. قطر سیلندر را با با نگهداشتن یک خط‌کش به صورت افقی در سراسر آن تخمین بزنید. هم چنین طول سیلندر را در زمانی که صندلی در ارتفاع کامل قرار دارد اندازه‌گیری کنید.
نیازی به اندازه‌گیری دقیق نیست، اما اگر ترجیح می‌دهید اندازه‌گیری دقیق باشد قطر را از محیط دایره محاسبه کنید.
یک لوله‌ی PVC بخرید. این لوله روی سیلندر پنوماتیک صندلی فیت خواهد شد. اندازه‌ی لوله باید به اندازه‌ی قطر سیلندر یا کمی بزرگ‌تر باشد. لوله‌ با قطر 3.8 سانتی متر برای تمام مدل‌ها مناسب است. طول لوله‌ای که می‌خرید باید به اندازه‌ی کافی باشد تا زمانی‌که صندلی در ارتفاع مناسب است لوله از پایه‌های چرخ تا صندلی برسد.
لازم نیست لوله یک تکه باشد. اتفاقا کار با قطعات کوچک‌تر راحت‌تر است و می‌توانید خودتان در خانه به راحتی آن را برش بزنید.
لوله را از طول ببرید. آن را در یک گیره بسته و قفل کنید. از یک اره‌ی آهن‌بری یا اره‌ی دستی برای بریدن لوله از نوک به نوک (فقط یک طرف) استفاده کنید. نتیجه‌ی نهایی باید یک لوله با یک شکاف در آن باشد، نه دو لوله‌ی نیمه شده.
پوشیدن یک ماسک یا دستگاه اکسیژن در طول برش لوله توصیه می‌شود تا از استنشاق ذرات تحریک کننده و مضر جلوگیری شود.
اگر گیره یا ابزار برش ندارید،‌ به لوله دست نزنید و چرخ‌های صندلی را دربیاورید تا بتوانید روی لوله بلغزانید. در بسیاری از موارد، می‌توانید پایه‌ی چرخ‌ها را با فشار دادن بست نگهدار بر روی قسمت زیرین به‌وسیله پیچ‌ گوشتی دربیاورید.
لوله را با ضربه روی سیلندر صندلی ببندید. روکش پلاستیکی صندلی را بالا یا پایین کشیده تا سیلندر فلزی را ببینید. قسمت شکاف خورده‌ی لوله را فشار دهید تا به دور سیلندر ببندید. اکنون باید صندلی را در جای خود محکم نگه دارد و از لغزیدن آن به پایین برای تعمیرات صندلی اداری جلوگیری کند.
اگر با گیر انداختن لوله مشکل دارید، آن را به قطعات کوچک‌تر اره کرده و دوباره امتحان کنید.
برای تنظیم ارتفاع صندلی، لوله‌ی بیشتری اضافه کنید. اگر صندلی هنوز خیلی کوتاه است، آن را بالا آورده و یک قطعه‌ی دیگر از لوله را جای دهید. با این‌کار دیگر نمی‌توانید بدون درآوردن لوله ارتفاع صندلی را کم کنید، ‌بنابراین قبل از انجام آن از ارتفاع صندلی مطمئن شوید.