آموزش کامل ریدایرکت به WWW

در این مقاله راجع به ریدایرکت به www صحبت خواهیم کرد. در واقع مهم نیست که وب سایت شما با www.yoursite.com یا yoursite.com باز شود.
من ترجیح می دهم که سایت بدون www باز شود به این دلیل که Tech Stream از www استفاده نمی کند. شما می توانید هر کدام از گزینه ها را انتخاب کنید.
داشتن هر دو نسخه به طور همزمان می تواند مشکلاتی ایجاد کند. در این زمان شما باید نسخه را به یک مورد ریدایرکت کنید.
اگر شما به تازگی شروع به کار کرده اید، می توانید هر کدام را برای وب سایت خود انتخاب کنید. اما اگر مدتی است که وب سایت شما فعال می باشد، بهتر است قبل از ریدایرکت کمی موتورهای جستجو را تجزیه و تحلیل کرده و مطلع شوید که راجع به وب سایت شما کدوم مورد بیشتر جستجو شده است.
www or non www 300x138
ریدایرکت مسیرهای بدون www به www با HTACCESS

کد زیر ریدایرکت 301 به ورژن www از وب سایت شما، کاربران را هدایت کرده و به آن ها هشدار می دهد که صفحات مورد نظر آن انتقال یافته اند.

RewriteEngine onRewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yoursite\.comRewriteRule (.*) http://www.yoursite.com/$1 [R=301,L]
شما همچنین می توانید به جای [RewriteCond %{HTTP_HOST} ^example\.com [NC از کد RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yoursite\.com استفاده نمایید
تغییر آدرس وب سایت بدون www به وب سایت با www و https از طریق HTACCESS
برای فعال کردن وب سایت با آدرس www و https

RewriteCond %{HTTPS} onRewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.(.*)$ [NC]RewriteRule ^(.*)$ https://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]ریدایرکت www به آدرس وب سایت بدون www برای آپاچی با HTACCESS

کد زیر باعث ریدایرکت دائمی 301 به نسخه بدون WWW می شود:

RewriteEngine onRewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.yoursite\.com [NC]RewriteRule (.*) http://yoursite.com/$1 [R=301,L]شما همچنین می توانید از کد [RewriteCond %{HTTP_HOST} ^example\.com [NC به جای کد RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yoursite\.com استفاده نمائید. هر دوی آن ها شبیه هم هستند.
ریدایرکت آدرس www به آدرس بدون www با https از طریق HTACCESS

اگر شما ناچار به داشتن https بدون استفاده از www هستید، از کد زیر استفاده نمائید:

RewriteCond %{HTTPS} onRewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.*)$ [NC]RewriteRule ^(.*)$ https://%1/$1 [R=301,L]تغییر مسیر از www به وب سایت بدون www برای آپاچی با Httpd.Con

اگر شما به HTACCESS دسترسی نداشته باشید، می توانید از httpd.con استفاده نمائید. اکثر هاست های رایگان به HTACCESS دسترسی را فراهم نمی کنند.

ServerName www.example.comRedirect 301 / Example Domainریدایرکت به www برای آپاچی با استفاده از Httpd.Con

ServerName example.comRedirect 301 / Example Domainبسیاری از اسکریپت های محبوب، سیستم های مدیریت محتوای خاص فایل htaccess را ویرایش کرده و تغییر مسیر خود را اضافه می کنند. بنابراین ممکن است شما ناچار به افزودن هیچ کدام از کدهای بالا نباشید. اضافه کردن دوباره این ها می تواند به خطاهایی مانند خطای 500 منجر شود.
وب سرور مایکروسافت IIS

شما باید کد زیر را به فایل اضافه کنید که در همه صفحات و یا به طور مستقیم در بالای هر فایل اضافه شده است.

If InStr(LCase(Request.ServerVariables("SERVER_NAME") ),"www") = 0 ThenResponse.Status="301 Moved Permanently"Response.AddHeader "Location", "http://www.domain.com"End Ifنکته: این دستورالعمل ها نیاز به دسترسی به IIS دارند. اگر این دسترسی را ندارید، باید از یکی از روش های اسکریپت سمت سرور مانند ASP یا PHP استفاده نمایید.