هاست به چه معناست؟

شاید برای شما سؤال پیش آمده باشد که هاست به چه معناست! در دنیای واقعی که می خواهید یک کسب و کاری را شروع کنید. برای تولید، ذخیره و فروش محصولات خود نیاز به یک مکان فیزیکی دارید تا بتوانید آن کسب و کار را شروع کنید. قوانین مشابه این در دنیای دیجیتال و اینترنتی وجود دارد.
هنگامی که یک کسب و کار آنلاین را راه اندازی می کنید. مجموعه ای از فایل ها، تصاویر و کدهای HTML را تشکیل می دهد که تمام این ها وب سایت شما را خواهند ساخت که همان طراحی سایت است.
برای قراردادن این فایل ها فضایی به نام هاست در اختیار شما می گذارند همانند مکانی که برای زندگی دارید. بدون یک خانه آنلاین ، فایل ها فقط روی کامپیوتر شما قرار دارد و هیچ کسی آنها را هرگز نمی بیند.
شرکت های هاست و میزبانی وب محل نگهداری سرور سات که تمام فایل های خود را در آن ذخیره می کنید و با تایپ کردن نام دامنه شما می توانید اطلاعات خود را در مرورگر جستجو کنید و به شما نشان داده شود.
هنگامی که شما هاست را از شرکت هاستینگ خریداری می کنید به سادگی فضایی را در اینترنت اجاره کردید. درست مثل فروشگاه فیزیکی برای اجاره است.
data center cosC3A8 e1469432118935 300x188
نام دامنه

هنگامی که شما برای اولین بار در مورد کسب و کار آنلاین فکر می کنید. نامی برای آن انتخاب می کنید و براساس نام دامنه آدرس شرکت شما در اینترنت خواهد بود.
اگر در کسب و کار آنلاین فضایی داشته باشد با آدرس دامنه می توانید به آن فضا یا هاست بروید و این آدرس که همان نام دامنه است به مشتریان خود دهید تا بتوانند شما را در اینترنت پیدا کنند.
هر زمان که نام دامنه شما را در مرورگر تایپ کند نام دامنه به آدرس IP تبدیل می شود و شرکت میزبانی وب، هاست را به این آدرس اتصال می دهد. تمام تصاویر، فیلم ها و کلمات وب سایت شما در هاست قرار دارد و آن را به نمایش می گذارد.
درست مثل هر آدرسی که خیابان منحصر به فرد است بنابراین دامنه هم برای هر فردی منحصربه فرد است. شما هر زمان که بخواهید یک وب سایت جدید را شروع به طراحی کنید. این فرصت به شما داده می شود تا نامی را انتخاب کنید که هم نام برند شما و هم منحصر به فرد باشد.