]> تاثیرات هوشمند سازی ساختمان
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: تاثیرات هوشمند سازی ساختمان

 1. Top | #1
  لطفا استاتوس خود را تنظیم کنید.
   

  عنوان کاربر
  کاربر تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jun 2018
  شماره عضویت
  1911
  نوشته ها
  6
  OS/Browser
  Windows 7 Chrome 67.0.3396.87

  تاثیرات هوشمند سازی ساختمان

  با توجه به آنچه گفته شد در یک ساختمان هوشمند علاوه بر تعادل دمایی و صرفه جویی در مصرف انرژی ، در صورت بروز اتصالی در سیستم سیم کشی و تحمیل بار اضافی سریعا متوجه آن خواهید شد .
  حال تصور کنید می خواهید در پایان یک روز پر مشغله و خسته کننده خود را به تماشای فیلم مورد علاقه تان در خانه مهمان کنید لازم است نور اتاق را تنظیم کنید ، پرده ها را بکشید ، شرایط را محیا کنید و از تماشای فیلم لذت ببرید . اما با وجود خستگی این همه مقدمه چینی برای یک فیلم احتمالا شما را از تماشای آن منصرف می کند . اما کمی صبر کنید دستیار شما آماده است تا همه این کارها را انجام دهد بی آن که لازم باشد از جای خود جابجا شوید .
  همچنان که روی مبل نشسته اید و مشغول مطالعه یا تماشای فیلم هستید یا گپ و گفت شبانه ای با اعضای خانواده خود ترتیب داده اید می توانید روشنایی اتاق ها و قسمت های مختلف خانه را تنظیم کنید و لازم نیست برای روشن یا خاموش کردن لامپ ها به اتاق ها سر بزنید . این فاصله دور می تواند تنظیم روشنایی یک اتاق از اتاقی دیگر و حتی از خارج از منزل باشد .
  بنابراین همانطور که اشاره شد در خانه هوشمند با نظارت بر بخش های مختلف با یک سیستم هوشمند مرکزی از داخل یا خارج از منزل ، همه چیز تحت کنترل شماست و ضمن تامین امنیت و راحتی شما ، در انرژی مصرفی نیز صرفه جویی شده که همین مسئله در دنیای امروز از مهم ترین مزیت های هوشمند سازی به حساب می آید .
  خانه هوشمند ، ساختمان هوشمند ، هوشمند سازی ساختمان ، اشنایدر الکتریک

 2. Top | #2
  لطفا استاتوس خود را تنظیم کنید.
   

  عنوان کاربر
  کاربر تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jun 2018
  شماره عضویت
  1910
  نوشته ها
  1
  OS/Browser
  Windows NT/Windows 8.1 10.0 Chrome 67.0.3396.87
  شرکت معماری ویگر آرک از برترین شرکت های معماری در تهران است که از زیرمجموعه های شرکت مشاوره و سرمایه گذاری مازیار محسوب می شود. شرکت معماری ویگر آرک با همکاری گروهی از مهندسین خبره، نیروهای متخصص ، جوان و کارآزموده در بخش معماری و اجرا در تهران پایه گذاری شده است.
  شرکت معماری ویگر آرک با اتکا به تجربه و علم روز دنیای معماری که همواره به آن متعهد است مجری خاص ترین پروژه هاست. این شرکت که به عنوان یکی از بهترین های شرکت معماری در تهران است همیشه سعی در ارائه بهترین کیفیت در زمینه اجرا و طراحی معماری و طراحی داخلی داشته است.
  شرکت مهندسی بازرگانی اسپانه یزداد راویس { ایرکو } در سال 1388 کار خود را در رشته برق و اتوماسیون صنعتی آغاز نمود و در سال 1389 با دریافت نمایندگی کابل الکاب در استان اصفهان در زمینه فروش تریستور و فروش قطعات الکترونیک صنعتی فعالیت خود را ادامه داد.

 3. Top | #3
  لطفا استاتوس خود را تنظیم کنید.
   

  عنوان کاربر
  کاربر تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jun 2018
  شماره عضویت
  1917
  نوشته ها
  2
  OS/Browser
  Windows NT/Windows 8.1 10.0 Firefox 60.0
  ممنون خیلی جالب بود.

 4. Top | #4
  لطفا استاتوس خود را تنظیم کنید.
   

  عنوان کاربر
  کاربر تازه وارد
  تاریخ عضویت
  May 2017
  شماره عضویت
  1529
  نوشته ها
  1
  OS/Browser
  Windows NT/Windows 8.1 10.0 Firefox 61.0
  بازسازي ساختمان براي شناخت بهتر بازسازي ابتدا به معني اين كلمه در لغت نامه مي پردازيم . باز = دوباره يا همانسازي = ساختن به همان حالت و عملكرد اوليه . بازسازي ساختمان چيست ؟ بازسازي از كلمه مرمت مي آيد، در معنا هر دو به يك معني مي باشند . از ديدگاه عده اي از كارشناسان، واژه مرمت را براي احيا بناهاي هنري و تاريخي كه در معرض تخريب قرار دارند به كار مي برند ، ولي واژه بازسازي را براي بناهاي با كاربرد هاي عمومي تر كه صرفا از ارزش تاريخي برخوردار نيست، به كار مي برند.گروه بازسازي فعاليت هاي فني و عملي را به منظور احيا وتداوم زماني يك بناي فرسوده انجام مي دهند . خدماتي كه در بازسازي ابنيه صورت مي پذيرد از قبيل تعمير( بازسازی ساختمانهای قدیمی ) و يا تعويض كليه اتصالات و نماي ساختمان و يا تغيير در دكوراسيون بنا مورد نظر و به طور كلي تغيير يا تعويض هر آنچه كه در يك بنا به آن نياز داريم.
  tarahi dakheli6

  در بازسازي ممكن است تغييراتي در نوع مصالح مصرفي انجام گيرد كه اين مصالح بنا به تشخيص مجريان طرح و دلايل فني ، ميزان هزينه و زمان اجرا قابل تغيير است
  . انواع بازسازي ساختمان بازسازي آركنولوژيك يا مرمت علمي :در اين نوع بازسازي تمامي مراحل بازسازي ساختمانبه صورت علمي و مطالعه دقيق انجام مي گيرد. مواردي كه در اين نوع بازسازي رعايت مي شود به شرح زير مي باشد مقاوم كردن و محكم كردن ساختمان سوار كردن المان هاي جدا شده از ساختمان حفاري براي پي ساختمان نوسازي سنگ هاي نماي ساختمان و سفت كاري بخش هاي ترك خورده بازسازي آرتيستيك يا مرمت هنري :در اين نوع نوسازي ساختماناجازه ابداع به كسي كه وظيفه بازسازي ساختمان(شرکت بازسازی ساختمان)را دارد، داده مي شود و او با توجه به سليقه خود و تجربه خود قسمت هاي مختلف يك بنا را بازسازي و مرمت مي نمايد.
  tarahi dakheli7


  همچنين قسمت ها و بخش هايي كه نياز به تكميل و اضافه شدن مصالح را دارند با ايده هاي جديد خود تكميل مي نمايد.
  مي توان تاريخچه اين سبك را به دوران رنسانس و معماري سبك رنسانسي نسبت داد، زيرا تمامي معماران آن دوره در تمامي بازسازي هاي خود ابداعاتي نيز ايجاد مي نمودند و هر ساختمان كه نياز به بازسازي داشت را تكميل نيز مي نمودند. اين نوع بازسازي براي ساختمان هايي استفاده مي شود، كه اغلب درصد ماندگاري و حيات براي آن بنا بسيار پايين مي باشد. روش هاي بازسازي ساختمان(مراحل بازسازی ساختمان) بازسازي حفاظتي ساختمان :در اين روش به بازسازي و حفاظت كلي ازساختمان پرداخته مي شود و كليات يك بنا مورد بازسازي و حفاظت قرار مي گيرد.
  tarahi dakheli4

  در اين روش بايد مطالعه كاملي بر روي تمام ويژگي هاي يك ساختمان و مصالح آن انجام شود تا بتوان مراحل بازسازي را صحيح و كامل انجام داد
  . بازسازي سبكي ساختمان يا آناستيلوز :اين روش به اين صورت انجام مي پذيرد كه تيكه هاي جاگزين به جاي تكيه هاي فرسوده قبلي جاي گذاري مي شود اما به گونه اي كه بيشترين شباهت را به نماي ابتدايي ساختمان دارد. اين روش بازسازي اغلب براي بنا هاي تاريخي فرسوده استفاده مي شود كه نمي خواهيم هارموني و سبك قبلي آن از بين برود. در اين روش بايد حتي المكان كمترين تغيير بر روي ساختمان انجام شود. بازسازي با روش پاكسازي سبكي:در اين روش مواردي كه باعث ضرر بر روي ساختمان و از بين رفتن آن مي شود، حذف و پاك سازي شده و الحاقات نامناسب كه اصالت بنا را زير سوال مي برد، از بنا جدا خواهد شد. بازسازي تكميلي ساختمان:در اين روش بازسازي ساختمانقسمت هاي از دست رفته بنا دوباره بازسازي و تكميل مي شود، تا يك ساختمان بتواند به حيات خود دوباره ادامه دهد؛ در بسياري از ساختمان هاي فرسوده در شهر ها از اين روش بازسازي براي استفاده مجدد يك ساختمان استفاده مي شود. بازسازي ساختمان مي تواند شامل موراد زير باشد:
  • بازسازي تاسيساتساختمان شامل موتورخانه و ...
  • بازسازي كف شامل تغيير كفپوشو كاشي و سراميك
  • تغيير در ديوار پوشهاي ساختمان
  • بازسازي سرويس بهداشتي
  • بازسازي آشپزخانه
  • بازسازی ساختمان اداری
  • تغيير در معماري داخليساختمان
  ویرایش توسط shabakemafilm : 07-08-2018 در ساعت 04:33 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •