]> منجمد شده در زمان (مقایسه‌ی نرم‌افزارهای اسکرین‌شات گنولینوکسی.)
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: منجمد شده در زمان (مقایسه‌ی نرم‌افزارهای اسکرین‌شات گنولینوکسی.)

 1. Top | #1
  لطفا استاتوس خود را تنظیم کنید.
   

  عنوان کاربر
  مدیر سابق/کاربر ارزشمند
  تاریخ عضویت
  Dec 2013
  شماره عضویت
  75
  نوشته ها
  105
  OS/Browser

  Cool منجمد شده در زمان (مقایسه‌ی نرم‌افزارهای اسکرین‌شات گنولینوکسی.)

  درحالی که کامپیوترهای ما پرتال هایی برای جهان‌های جدید می‌باشند، ما اغلب می‌خواهیم یک عکس از اسکرین – یک اسکرین‌شات بگیریم. بسیاری از کاربران لینوکس به دکمه‌ی 'Print Screen' یا نرم‌افزاری پایه‌ای مثل gnome-screenshot یا Ksnapshot (به ترتیب پیش‌فرض‌ها در گنوم و KDE) وابستگی دارند درحالی که برخی این وظیفه را از طریق گیمپ مطمئن با بکارگیری File->New انجام می‌دهند. در‌حالی که من این مقاله‌ها را می‌نوشتم به آلترناتیوی دیگر – شاتر علاقه داشتم.


  رویا
  ماریو کمپر، سازنده‌ی شاتر، دلایلش را برای ایجاد یک ابزار اسکرین‌شات جدید توضیح داد:


  خوب، من یک دانشجوی کامپیوتر هستم که به عنوان یک شخص QA در زمان آزادم کار می‌کنم. وقتی من شروع به انجام کار QA کردم، دنبال یک برنامه‌ی اسکرین‌شات مناسب می‌گشتم، چون ما داریم تعداد زیادی مستندات برای توسعه‌دهندگان نیز می‌سازیم.
  تعدادی برنامه مثل ksnapshot، ‏gnome-screenshot وجود داشتند، غیره، اما آنها همه روی یک اسکرین‌شات تنها تمرکز می‌کنند؛ هیچ ویژگی ویرایش، هیچ نشستی، هیچ افکت عالی، غیره. پس من شروع به توسعه‌ی شاتر (سابقا gscrot) با این ویژگی‌ها و اهدافی در ذهن کردم.
  گرچه، یک نکته‌ی بزرگ دیگر وجود دارد: ما همه بسیاری از زمانمان را در فروم‌ها، ویکی‌ها، چت‌ها، غیره می‌گذرانیم. از زمانی به زمانی ما نیاز داریم تا تعدادی اسکرین‌شات بگیریم و آنها را آپلود کنیم درنتیجه می‌توانیم آنها را با دیگران به اشتراک بگذاریم، پس خواستم یک تابع توکار برای آپلود اسکرین‌شات با قالب‌بندی لینکی جالب داشته باشم پس شما می‌توانید لینک تولید شده را به صورت مستقیم در فروم، ویکی، غیره داشته باشید.
  (توسط Canonical Ltd از وبلاگ لانچپد blog.launchpad.net/projects/shutter پست مجدد شد؛ تحت لیسانس Creative Commons است)


  اهدافی جاه‌طلبانه، اما آیا شاتر به این قول عمل می‌کند؟ زمان آن است تا ادعاها را بیازماییم.


  رابط کاربری
  Ksnapshot به طور فریب‌آمیزی یک رابط کاربری (UI) ساده‌ای دارد. یک پنجره‌ی پیش‌نمایش با یک دکمه‌ در پایین برای گرفتن یک اسکرین‌شات جدید دارد اگر با اولی راضی نیستید، یک منوی کشویی برای انتخاب حالت گرفتن، و یک تایمر وقفه. در پایین چهار دکمه است:
  di 9OAP

  di UYSZ

  'Help'،‏ 'Send To'،‏ 'Copy' و 'Save As'.
  Gnome-screensht حتی UI ساده‌تری دارد. سه دکمه‌ی رادیویی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد که به شما اجازه می‌دهد که خواه «کل دسکتاپ را بگیرید»، پنجره‌ی درحال حاضر، یا یک ناحیه‌ی ویژه. شما همچنین می‌توانید وقفه و این که نشانگر باشد یا نه را مشخص کنید. همچنین دکمه‌های 'Help'، ‏'Cancel' و 'Take Screenshot' در پایین هستند.
  شاتر یک UI بزرگ اما کاملا حسی و خوب طراحی شده دارد. شما گزینه‌های آشنایی دارید تا از یک انتخاب، کل دسکتاپ، یا یک پنجره اسکرین‌شات بگیرید. شما همچنین توانایی گرفتن اسکرین‌شات از منوها، tooltipها، و حتی وبسایت‌ها را دارید! یکی که کمک نمی‌تواند بکند اما تحت تأثیر قرار داده است. یک ویرایشگر توکار، یک دکمه‌ی export، و یک تایمر وقفه وجود دارد. برای همه‌ی ویژگی هایی که آن به هم می‌پیونداند، UI شاتر هنوز زیبا و آسان روی چشم‌ها باقی می‌ماند.
  di AFZ5

  ذخیره، ویرایش و صدور:
  Ksnapshot می‌تواند در فرمت‌های متنوعی شامل png.، ‏‎.jpeg و ‎.bmp ذخیره کند. آن هیچ ویرایشگر توکاری ندارد، اما می‌تواند اسکرین‌شات را به گیمپ بفرستد. گزینه‌های export آن جامع‌ترین هستند؛ درواقع من مجبور شدم تا یک اسکرین‌شات را شامل کنم زمانی‌که لیست کردن آنها توسط دست بسیار طول می‌کشید.
  Gnome-screenshot به انتهای دیگر طیف حمله می‌کند. آن به شما هیچ گزینه‌ی ویرایشی پیشنهاد نمی‌کند، و به شما اجازه می‌دهد تا اسکرین‌شات‌ها را تنها در فرمت png. ذخیره کنید. گزینه‌های Export کاملا مفقود هستند. البته، قصد نشده تا آن به عنوان یک ابزار اسکرین‌شات پایه‌ای خدمت کند، اما تعداد کمی فرمت‌های فایل بیشتر احساس می‌شد.

  شاتر به شما اجازه می‌دهد تا عکس‌ها را مثل png.، ‏jpeg. یا bmp. ذخیره کنید. گرچه، فرمت برای ذخیره به اجبار است تا پیشاپیش در دیالوگ 'Preferences' تصمیم گرفته شود. شاتر همچنین به شما اجازه می‌دهد تا تصاویر را مثل PDFها export کنید، یک ویژگی که فوق‌العاده کاربردی است. ویرایشگر توکار به ظرافت طراحی شده و بیشتر از کافی برای اغلب کاربرهاست. آن یکی از بهترین ویرایشگرهای توکاری است که دیده‌ام، با یک UI کاملا قابل‌فهم و ویژگی‌هایی بسیار. به این یک سری از پلاگین‌ها مثل 'Sepia' و 'Grayscale' را اضافه کنید و شما پی می‌برید که به‌ندرت مجبورید شاتر را ترک کنید. اگر تنها دوربین شما چنین نرم‌افزاری داشت! گرچه اگر یک اسکرین‌شات حتی نیاز به ویرایش بیشتری داشت، شاتر می‌تواند کنترل را به گیمپ بسپارد. شاتر می‌تواند اسکرین‌شات شما را کامل بسازد، اما اگر می‌خواهید آن را به جهان نشان بدهید، مجبور خواهید بود تا خودتان تلاش کنید. گزینه‌های export نسخه‌ی من به 'imagebanana'،‏ 'imageshack'،‏ و Ubuntu One محدود شده است.

  نتیجه‌گیری

  گروه ویژگی‌های پیشرفته‌ی شاتر و UI تمیز آن را از بقیه‌ی پک جدا می‌کند. آن به‌درستی به قول اصلی‌اش عمل می‌کند. اگر شما به گزینه‌های export بیشتری نیاز دارید، نمی‌توانید با Ksnapshot درست کار نکنید. و اگر نمی‌خواهید بین منوهای پایان‌ناپذیر اسکرول کنید، یا تنظیمات زیر کاپوت را ویرایش کنید، ممکن است gnome-screenshot ساده و سرراست را درک کنید.


  خلاصه
  Ksnapshot

  خوب:
  توانایی ذخیره کردن اغلب فرمت‌های عکس
  بهترین گزینه‌های export


  بد:
  UI به زیبایی یا سادگی دوتای دیگر نیست


  وبسایت:
  KDE - KSnapshot - Screen Capture Program


  gnome-screenshot


  کار را غیرپیچیده و آسان انجام می‌دهد

  بد:
  توانایی برای ذخیره در فرمت‌های مختلف مفقود است (شما می‌توانید تنها در png. ذخیره کنید)
  هیچ گزینه‌ی exportی
  هیچ ویرایشگر عکس توکاری یا گزینه‌ای که گیمپ را فراخوانی کند


  وبسایت:
  https://git.gnome.org/browse/gnome-screenshot/


  شاتر


  خوب:
  توانایی ذخیره کردن در سه فرمت اغلب معمول
  ویرایشگر اسکرین‌شات تعجب‌آور، UI تمیز، ساده و قابل درک


  بد:
  گزینه‌های export محدود
  وبسایت:
  Shutter - Feature-rich Screenshot Tool
  برنده‌ی این مقایسه‌ی نرم‌افزاری شاتر می‌باشد.
  di 0TJF

  توشار یک هندی ۱۷ ساله که Ubuntu/FOSS را دوست دارد. او در جاوا و ++C برنامه‌نویسی می‌کند، از نوشتن لذت می‌برد و به‌تازگی برنامه‌های آندرویدی می‌سازد. اگر شما از این مقاله لذت بردید، وبلاگ او در http://tusharbhargava.wordpress.com برای مقاله‌های بیشتر می‌باشد.


  از توشار برگردان از xubuntu4iran از ubuntuforums.ir
  از بخش 78 مجله‌ی حلقه‌ی کامل
  http://www.fullcirclemagazine.org
  تاریخ آخرین ویرایش: 01/07/2014
  ویرایش توسط xubuntu4iran : 01-08-2014 در ساعت 06:37 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •